W Piasecznie nieopodal Warszawy otwarto pierwszy sklep Żabka dla kierowców. Żabka Polska skorzystała z rozwiązań znanych z barów szybkiej obsługi. W tej Żabce można złożyć zamówienie bezpośrednio z samochodu, ale także zaparkować obok i usiąść przy stolikach w sklepie.

Żabka Drive to na razie jedyny sklep sieci w nowym formacie – dla kierowców. Na liście produktów, które można „złapać po drodze” znajdują się ciepłe przekąski i napoje. Sklep nie jest jedynie placówką do zamawiania z samochodu. Można do niego wejść jak do „zwykłej” Żabki i zrobić zakupy na miejscu.

Żabka ze strefą restauracyjną

PRZECZYTAJ na WH.pl: Żabka Drive wreszcie zadebiutuje. Zobacz, jak będzie wyglądała Żabka Drive ruszy pod Warszawą. Jak będzie wyglądał pierwszy sklep dla kierowców sieci Żabka?

Na klientów, którzy zdecydują się na tę drugą opcję, czekają stoliki, przy których można zjeść zamówiony posiłek. Na parkingu sklepu przygotowano miejsca dla samochodów, a obok niego ustawiono ekomat do zwrotu butelek i automat paczkowy DPD.

Żabka Polska zapowiadała, że sklep ruszy w październiku br. i wyrobiła się z tym otwarciem niemal w ostatnim momencie. Sklep wystartował w sobotę, 28 października br. Sam nowy koncept Żabki ma być konkurencją dla barów fast food.

image

Konkurencja dla barów fast food

Podobnie, jak w sieci McDonald’s czy KFC, w Żabce Drive można zamówić ciepły posiłek i zjeść na miejscu lub zapakowany zabrać ze sobą. Klienci, którzy zdecydują się odwiedzić sklep mogą dodatkowo podładować telefon, skorzystać z toalety.

– Chcąc otwierać co najmniej tysiąc sklepów rocznie, musimy cały czas rozwijać nasz format – mówił Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka i dyrektor zarządzający siecią. Zaledwie jeden dzień przed uruchomieniem formatu drive Żabka świętowała otwarcie sklepu nr 10 000. Znajduje się on w Poznaniu, w CH Stary Browar.