W 2023 r. sieć kawiarni White Bear Coffee uruchomiła sześć nowych kawiarni: w Lublinie, Krakowie, Legnicy, Łodzi, Kaliszu oraz Łomży. Oznacza to, że w kraju działa już 15 punktów tej sieci, serwującej kawę z segmentu specialty.

Zeszły rok w sieci White Bear Coffee upłynął pod znakiem innowacji. Nowe technologie, takie jak aplikacja mobilna z programem lojalnościowym czy rozbudowane narzędzia marketingu internetowego, są obecnie standardem we wszystkich kawiarniach WBC.

Firma postawiła równolegle na bardziej zrównoważony rozwój, który jest wyrazem troski o środowisko naturalne, ale też na bieżąco dostosowuje się do zmieniających się trendów żywieniowych konsumentów z kluczowych dla sektora kawiarnianego generacji.

– Odpowiadamy na potrzeby naszych gości, wprowadzając propozycje wegańskie, bezglutenowe, bezlaktozowe i oferując produkty pochodzące od lokalnych dostawców. Ponadto skupiamy się na kreowaniu pozytywnych doświadczeń konsumentów. Każda wizyta w kawiarni ma być swojego rodzaju przeżyciem – mówi Marcin Zalewski, współtwórca franczyzy the White Bear Coffee.

Jakie są plany na White Bear Coffee na 2024 r.?

White Bear Coffee planuje otworzyć w 2024 r. co najmniej sześć nowych kawiarni. – Interesują nas szczególnie te części Polski, w których nie jesteśmy jeszcze obecni, jak np. województwo świętokrzyskie, pomorskie czy lubuskie – wskazuje Łukasz Kaliciński, współwłaściciel sieci.

Firma ograniczyła też obecnie swój model biznesowy – nie oferuje już czterech modeli współpracy franczyzowej, ale jeden podstawowy, który jest bazą do dalszego rozwoju biznesu.

– Dzięki temu kierujemy naszych partnerów w stronę najbardziej zyskownego rozwiązania, z opcją skalowania działalności, przy zaangażowaniu mniejszych nakładów finansowych. Dlatego nasi obecni franczyzobiorcy mogą poza kawiarnią otworzyć także punkt z kawą na wynos, kawowo-lodowe okno czy zaopatrzyć się w rikszę, umożliwiającą sprzedaż mobilną i obsługę imprez okolicznościowych – podsumowuje Marcin Zalewski.

Źródlo: wiadomoscihandlowe.pl