Sieć kawiarni Cofix działa już w Warszawie, Katowicach oraz w Lublinie. Właśnie zwiększyła swój zasięg o kolejne duże miasto – stolicę Małopolski — Kraków. Znamy też kolejne planowane lokalizacje.

Kraków był oczywistym wyborem dla zespołu odpowiedzialnego za rozwój w spółce. To przede wszystkim miasto studentów i to na nich położono nacisk w czasie poszukiwań odpowiedniej lokalizacji.

Położenie kawiarni na ulicy Czarnowiejskiej 51 i  odpowiednio duża przestrzeń zapewnią krakowskim żakom z Akademii Górniczo Handlowej czy Uniwersytetu Jagiellońskiego dogodne warunki do nauki, relaksu, ale też możliwość wypicia szybkiej kawy czy zjedzenie śniadania między zajęciami. Sieć stawia także nowoczesny design, który jest spójny jednocześnie z całą siecią, ale też z charakterem danej lokalizacji.

Dobra kawa w dobrej cenie

Założenia sieci są takie, iż produkt ma być najwyższej jakości, przy możliwie najniższej cenie. Ten fakt jest kluczowy dla klientów, którzy bardzo wysoko oceniają każdy aspekt działalności marki. 

Ulica Czarnowiejska jest pierwszą, ale nie ostatnią lokalizacją w Krakowie. Sieć Cofix jest już po pierwszych rozmowach dotyczących wynajęcia kolejnych przestrzeni. Zgłaszają się również zainteresowani współpracą franczyzobiorcy. Sieć kusi wsparciem operacyjnym, marketingowym i technicznym, popartym wizją szybkiej rentowności lokali.

W przygotowaniu są już kawiarnie w Gdańsku oraz Poznaniu. Plany na rok 2024 zakładają otwarcie 15 kolejnych przestrzeni kawiarnianych.