W dniach 9-17 lutego podczas lotów na trasie Dubaj – Brazylia, klienci Emirates będą mogli skosztować tradycyjnych brazylijskich dań z okazji karnawału.

Klienci podróżujący z Dubaju do Brazylii w klasie pierwszej, biznes i ekonomicznej premium będą mogli skosztować tradycyjnej picanhy, czyli przepysznego grillowanego steka wołowego z salsą pomidorową molho à campanha, podawanego z farofą (pyszny dodatek z prażonego manioku), duszoną czarną fasolą, smażonym jarmużem, ryżem gotowanym na parze oraz plastrami pomarańczy i placuszkami bananowymi. Na deser pasażerom serwowany będzie sernik Brigadeiro z kokosowym kremem angielskim, musem z guawy i marakui oraz kolorowymi dodatkami, które nawiązują do karnawału. Klientom w klasie ekonomicznej zostanie zaserwowana wołowina po brazylijsku z cebulą, farofą, duszoną czarną fasolą, jarmużem, ryżem gotowanym na parze i papryką biquinho. Dopełnieniem posiłku będzie sernik Brigadeiro z czekoladowym ganache i kolorową posypką.

Na trasie z Brazylii do Dubaju klienci klasy pierwszej, biznes i ekonomicznej premium będą delektować się brazylijskimi żeberkami wołowymi z ryżem z dodatkiem pesto z kolendry, kremem czosnkowym, farofą, pieczoną babką lancetowatą, cukinią i żółtą papryką. Na deser pasażerowie otrzymają serniki kokosowy z konfiturą z marakui, dżemem truskawkowym, sosem dulce de leche i aromatycznym prażonym kokosem.

Klienci klasy ekonomicznej będą mogli skosztować tradycyjną wołowinę Picadinho de Caranaval z ryżem z pesto z kolendry, puree z babki lancetowatej, brazylijską farofą i żółtą papryką, a potem uwielbianego w Brazylii kremowego deseru kokosowego Cocada Cremosa.

O świąteczny nastrój zadbano także za sprawą wielokrotnie nagradzanej platformy rozrywki pokładowej ice. Udostępniono na niej 12 brazylijskich filmów, w tym: ,,Eu sou Maria”, ,,Retratos Fantasmas” i ,,Paraiso”. Ice to również dostęp do 190 hollywoodzkich filmów dubbingowanych w języku portugalskim, w tym hity kinowe: ,,Oppenheimer”, ,,Barbie” i ,,Pogrzebani”. Dla tych, którzy chcą rozpocząć świętowanie przy dźwiękach samby, przygotowano aż 53 playlisty i albumy z muzyką latynoamerykańską, w tym utwory z Brazylii: ,,Ludmilla – VILÔ, ,,Matuê – Maquina de Tempo” oraz ponadczasowe piosenki kultowych artystów, takich jak Sergio Mendes i Gilberto Gil.

O Emirates

Linie lotnicze Emirates, obsługujące pasażerów międzynarodowych, rozpoczęły działalność w Polsce w 2013 roku, wypełniając niszę w segmencie lotów długodystansowych. Dzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane są przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER w dwu- i trzyklasowej konfiguracji, oferując pasażerom nowy wymiar podróżowania.

Ze swojego globalnego węzła w Dubaju linie Emirates obsługują pasażerów na sześciu kontynentach, świadcząc wysokiej jakości usługi transportu lotniczego, które wspomagają rozwój turystyki i wymiany handlowej. Linia zdobyła uznanie pasażerów za wiodące w branży usługi na ziemi i w powietrzu, świadczone przez pełnych pasji pracowników reprezentujących ponad 160 narodowości.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380, oferując przestronne kabiny i wyjątkowe usługi na pokładzie, takie jak podniebny salonik pokładowy i prysznic Shower Spa na pokładach samolotów A380 oraz system rozrywki pokładowej ice dostępny na wszystkich fotelach, który 17 lat z rzędu zajmuje czołowe miejsca w rankingu „best in sky”. Emirates angażują się w działalność proekologiczną i skupiają się na trzech obszarach: ograniczeniu emisji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochronie dzikiej przyrody i siedlisk.